یه عده هستن که دنبالت میکنن ، بعد یهو میبینی بعد یکی دو روز ، تبخیر میشن و میرن و دیگه اثری ازشون نیست. خوب میشه حدس زد مساله چی بوده و چرا دنبال شدی :/
سبک نوشته های هر فردی از تاریخچه پست هاش مشخصه و نرخ پست نگاری هم همچنین ، پس خیلی راحت میشه در خصوص این که نوشته های یک فرد باب میل مون هست تصمیم بگیریم.
همیشه و لذوما دنبال کردن منجر به دنبال شدن نمیشه ، به نظرم غیر از این حالت مقداری بچه گانه باشه.

یک آشنا به دلیل داشتن طیف وسیعی از دوستان خوب و مهربان ، که همه آنها در سرویس بلاگ بیان مستقر نیستند نمیتواند از دنبالگر بیان استفاده کند و به جای آن از فید خوان بهره می برد.
در حالت عادی برای خواندن چندین موضوع و بلاگ مختلف باید تک تک به تمامی این وب سایتها و وبلاگ ها سر بزنید و آخرین مطالب آنها را پیدا کنید و بخوانید . زمان انتظار برای باز شدن صفحات اینترنتی را تحمل کنید و اینکه شما مطمئن نیستید که این وب سایت یا وبلاگ آیا به روز شده است یا نه ؟
دسته بندی مطالبی که می خواهید مطالعه کنید با وجود وب سایتهای گوناگون مشکل است و چندین مورد و مشکل دیگر که مطالعه را برای شما بسیار وقت گیر و مشکل خواهد کرد .
فید ابزاریست برای ساده نمودن وب گردی و مطالعه در محیط اینترنت . به کمک فید، مرور مطالب تازه سایت‌ها و وبلاگ‌ها بسیار ساده می‌شود. فید سایت یا بلاگ در واقع نسخه متنی از مطالب و محتوای ان سایت است.
من از نرم افزار OperaMail برای خواندن فیدها استفاده میکنم ولی شما میتوانید از طیف وسیع نرم افزار های موجود هر کدام را که دوست دارید انتخاب کنید. با استفاده از فید یا RSS دیگر مهم نیست که سایت و بلاگ مورد نظر شما در بیان است یا بلاگفا یا بلاگ اسکای یا ..... ، به راحتی از بروز شدن آنها مطلع می شود.

+ یک راهنمای تصویری از نحوه استفاده فید در گوگل ریدر.